24 czerwca 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku uroczyście zakończyli rok szkolny 2015/2016. Z tej okazji w szkole pojawili się zaproszeni goście, byli to Wicestarosta p.Zbigniew Lichuszewski, Burmistrz Pasłęka p.Wiesław Śniecikowski oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Pasłęku nadkomisarz p.Andrzej Śliwiński. W zakończeniu roku szkolnego udział wzięli uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i dyrekcja placówki. Spośród wszystkich uczniów rozpoczynających wakacje wyróżniono 36 uczniów (28 w liceum, 4 w techniukm i 4 w zasadniczej szkole zawodowej), którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen 5,0 i powyżej) oraz zajęli wysokie miejsca, reprezentując szkołę w zawodach sportowych. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniowie i nauczyciele usłyszeli życzenia udanych i słonecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu:)
Drugi Maraton Pisania Listów w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się w grudniu 2015. Pasłęczanie i mieszkańcy sąsiednich miejscowości (Wilczęta, Dobry, Małdyty) napisali ponad 1100 listów, które przyczyniły się do poprawy losów bohaterek i bohaterów Maratonu. Niektórzy z nas otrzymali odpowiedzi od osób, w obronie których występowali, a ich losy na bieżąco śledzi Amnesty International (zakładka DOBRE WIADOMOŚCI). I tak władze Meksyku uwolniły Yecenię Armentę Graciano z więzienia, w którym spędziła 4 lata, "była bita, duszona i zgwałcona podczas 15-godzinnych tortur, aż zmuszono ją do "przyznania się" do udziału w zabójstwie męża.
W dniu 15 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się spotkanie pokoleń. Panie z Uniwersytetu III wieku w Pasłęku zorganizowały w salach Technikum hotelarskiego zajęcia z savoir vivre'u dla uczniów klasy I z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. W zajęciach wzięli także udział ich starsi koledzy z klasy II Technikum hotelarskiego. Savoir-vivre to określenie pochodzące z języka francuskiego i określa "znajomość życia" - ogładę i znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
1 czerwca uczniowie klas pierwszych (Ia, Ib i Ic) pod opieką p. Magdaleny Bała i p. Doroty Ćwik wyruszyli na wycieczkę. Każdy dzień naszej eskapady miał inny charakter. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław, a dokładniej Ostrów Tumski (najstarszą, zabytkową część miasta, która powstała na obszarze przepraw na Odrze), Uniwersytet, gdzie obejrzeliśmy Aulę Leopoldina, a następnie wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną, z której podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć Rynek i Ratusz, a także okolice Starego Miasta. Na wielu osobach niesamowite wrażenie zrobiło Afrykarium we wrocławskim ZOO.
Słowa Piotra Bąka "język jest nie tylko składnikiem kultury narodu, ale zarazem najlepszym odbiciem tej kultury" były hasłem przewodnim międzyszkolnego konkursu dla gimnazjalistów, który odbył się w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku. 7 czerwca 2016 r. uczniowie z Pasłęka, Młynar, Stankowa i Wilcząt rywalizowali ze sobą rozwiązując skomplikowany test. Gimnazjaliści udowadniali, że doskonale wiedzą, jak poprawiać błędy językowe, znają zagadnienia z frazeologii, składni i słowotwórstwa. Uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, więc komisja, oceniająca prace, miała niezwykle trudne zadanie, by wyłonić zwycięzcę.
Niezwykle smutny widok zastał nas, kiedy przybyliśmy na teren pasłęckiego kirkutu. Wysokie chaszcze, zarośnięte nagrobki, porozrzucane śmieci. Jest to miejsce zapomniane niemal przez wszystkich, chociaż stanowi cenny, prawie dwustuletni zabytek naszego miasta. Jest także jedynym trwałym zabytkiem materialnym świadczącym o obecności w Pasłęku społeczności żydowskiej. Jego dewastacja postępuje i nie ma niestety pomysłu na trwałą ochronę i stałą opiekę tego miejsca.
Dnia 13.06.2016 r. uczniowie klasy I,II i III technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do firmy KRAM POLSKA S.A. w Dzierzgoniu.
Firma KRAM POLSKA S.A. w Dzierzgoniu to drugi z trzech oddziałów firmy KRAM. Zakład dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym i centrum logistycznym w Pasłęku, który uczniowie mieli możliwość już zobaczenia.