Dnia 22 grudnia 2009r. w auli ZS odbyły się jasełka przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie i kolędy zaprezentowały uczennice z klas: I TL i Ib LO pod opieką p. Agnieszki Leśniewicz i p. Jacka Matukiewicza. Uczennice stworzyły wspaniałą, ciepłą atmosferę, dzięki której wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Osoby występujące przygotowały również dekorację. Doborem kolęd i choreografią zajęli się opiekunowie.
Zapraszamy wszystkich uczniów do zgłaszania się na eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Etap szkolny odbędzie się 14 stycznia 2010r. Zgłoszenia proszę kierować do organizatorów – pani Magdaleny Bała i pana Tomasza Rozenbajgiera (osobiście lub mailowo na adres:
) do 8 stycznia (piątek). Uczestnicy pierwszego etapu otrzymają dyplomy za udział, a trzech najlepszych uczniów będzie reprezentowało szkołę w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się w Toruniu. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamy.
W czwartek 17 grudnia uczniowie klas maturalnych, którzy w maju 2010 r. będą zdawali egzamin dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie, pojechali do Elbląga na rozprawę sądową. Mieli oni niebywałą okazję odniesienia wiedzy teoretycznej, poznanej na zajęciach lekcyjnych, do codziennej pracy Sądu Okręgowego w Elblągu. Sprawa dotyczyła oskarżenia młodego człowieka o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i sprzedaży narkotyków. Uczniowie przysłuchiwali się zeznaniom oskarżonego i świadków, śledzili udział prokuratora i sędziego w toku rozprawy. Następnie pani protokolantka oprowadziła uczestników wyjazdu po budynku sądu, pokazując m.in. salę rozpraw w sprawach karnych. Ta niecodzienna lekcja WOS, która bardzo spodobała się młodzieży, miała nie tylko charakter poznawczy, ale także profilaktyczny. Wycieczkę zorganizował pan Tomasz Rozenbajgier, drugim opiekunem była pani Magdalena Bała.
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie po raz pierwszy organizuje Olimpiadę Policyjną, w której nagrodą główną dla laureatów konkursu są indeksy tej uczelni. W zmaganiach mogą brać udział jedynie uczniowie szkół z innowacją pedagogiczną w zakresie bezpieczeństwa publicznego (tzw. klasy policyjne). Agnieszka Malinowska (I D), Monika Rzymska (II E) i Paulina Ziółkowska (II E) z naszej szkoły zakwalifikowały się do II etapu konkursu. W I etapie dziewczyny napisały prace na tematy podane przez Komitet Główny, a które zostały ocenione przez Komisję Szkolną w składzie: panią wicedyrektor Katarzynę Panimasz, panią Dorotę Ćwik i panią Magdalenę Bała. Już w styczniu dziewczyny staną do rywalizacji w II etapie, w którym będą musiały rozwiązać test z zakresu wiedzy o społeczeństwie, wstępu do prawoznawstwa oraz ze znajomości niektórych przepisów prawa. Konkurencja jest duża, gdyż do tego etapu zakwalifikowało się w sumie 149 uczniów z całej Polski. Opiekunem uczennic jest pan Tomasz Rozenbajgier.
Dnia 16.12.2009r. po raz pierwszy odbyły się bezpośrednie wybory Opiekuna Samorządu Szkolnego. Każda klasa głosowała na kandydatów zgłoszonych przez trójki klasowe. Kandydatów było sześciu: panie: Magdalena Bała, Monika Kozakiewicz, Agnieszka Leśniewicz i panowie: Sławomir Borysewicz, Tomasz Tuniewicz i Tomasz Rozenbajgier. Najwięcej głosów zdobył pan Sławomir Borysewicz. Nowemu opiekunowi gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z samorządem!
Jak już pisaliśmy, w roku szkolnym 2009/2010 nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu Comenius. Jest to wielostronny projekt partnerski realizowany w języku angielskim równocześnie w pięciu krajach: w Polsce, Hiszpanii, Finlandii, Irlandii oraz we Włoszech. Projekt zatytułowany jest "Sharing Our Space", a jego celem jest wzajemne poznawanie tradycji i kultury państw uczestniczących oraz wzbogacenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz technologią informacyjną. W projekcie biorą udział uczniowie klas pierwszych pod kierownictwem koordynatora szkolnego oraz specjalnie powołanego zespołu nauczycieli.
W dniu 16.12.2009 w naszej szkole gościliśmy aktorów, którzy
przedstawili spektakl teatralny pt. "Wspomnienia Narkomanki". Powstał on
w oparciu o książkę Barbary Rosiek pt. "Pamiętnik Narkomanki". Podczas
spektaklu usłyszeliśmy historię młodej dziewczyny uwikłanej w
uzależnienie od narkotyków, zobaczyliśmy jej samotność, zniewolenie
duszy i ciała oraz tragedię jej przyjaciół, których narkotyki
doprowadziły do śmierci.
Dnia 15.12.2009r. w naszej szkole odbyło się seminarium dla rodziców nt. "Moje dziecko przed maturą – jak wspierać w planowaniu kariery zawodowej?" realizowane w ramach projektu unijnego "Dobrze przygotowana prezentacja to do sukcesu droga realna" (Priorytet: IX, Działanie: 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem spotkania było przygotowanie rodziców do podjęcia roli osoby wspierającej dziecko w podejmowaniu decyzji.
Podczas spotkania psycholog, doradca zawodowy P. Anna Hinz przedstawiła rodzicom problematykę wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. Wskazała rodzicom źródła informacji o zawodach, trendy na rynku pracy, kierunki zamawiane oraz unikatowe i popularne kierunki studiów.